Dažniausiai užduodami klausimai

Aplinka


Kenksmingos medžiagos

„Cembrit“ produktuose nėra aplinkai pavojingų medžiagų. Siekiant išlaikyti mažą riziką, kurią mūsų gaminiai gali kelti vietinei aplinkai, reguliariai atliekami išplovimo procesai, kad jie atitiktų dabartinę REACH politiką. Mūsų gaminių paviršiai yra pigmentuoti neorganiniais geležies oksidais ir padengti vandens pagrindu pagamintais akriliniais dažais.

Dėl savisaugos bei šalies įstatymų, fibrocementinių gaminių vartotojai, kurie siekia efektyvių ir patikimų ekologiškų statybinių medžiagų, turėtų įsigyti tik tuos produktus, kuriuos patikrino akredituotos laboratorijos ir įrodė, kad produktuose 100% nėra asbesto ar kitų kenksmingų medžiagų, tokių, kaip sepiolitas ar formaldehidas.
 

Asbesto neturintys pluoštinio cemento gaminiai

Atsižvelgiant į asbesto patvarias ir atsparias savybes, „Cembrit“ buvo viena iš daugelio gamintojų, kuri naudojo asbestą fibrocemento medžiagoms gaminti. Tačiau per praėjusį šimtmetį paaiškėjo, kad įkvėpus asbesto, šios medžiagų skaidulos gali stipriai pakenkti sveikatai (didesnis kontaktas su asbestu ar jo buvimas savaime nekelia pavojaus). 1986 m. asbestas buvo griežtai reglamentuojamas ir galiausiai buvo uždraustas jo naudojimas. Nuo 1984 m. „Cembrit“ palaipsniui nutraukė asbesto naudojimą, o nuo 1987 m. visi „Cembrit“ produktai buvo gaminami be asbesto.

Nepaisant to, kad „Cembrit“ nuo 1987 m. negamina fibrocementinų gaminių su asbestu, fibrocemento pramonė vis dar susiduria su asbesto naudojimo pasekmėmis, pavyzdžiui, asbesto atliekų šalinimas sąvartynuose. Mes ir toliau ieškome sprendimų, kaip palengvinti saugų senų asbesto gaminių tvarkymą ir šalinimą.


Kaip sužinoti, kad fibrocemento plokštėse nėra asbesto?

Ant gaminio ieškokite gamybos kodo. Produktų, pagamintų po 2001 m. sausio mėn., kode yra „NT“, kuriame teigiama, kad tai „ne asbesto technologija“. Dėl lentų, pagamintų iki 2001 m., prašome susisiekti su „Cembrit“ technikos skyriumi, kad būtų įvertintas gamybos kodas.
 

Kas yra asbestas?

Asbestas yra bendras, pluoštinės struktūros magnio silikatų grupės, natūraliai atsirandančios žemės dirvožemyje, pavadinimas. Asbestas vis dar gaminamas Rusijoje, Kinijoje, Brazilijoje ir Kazachstane.
 

Kaip elgtis su asbesto turinčiais produktais?

Asbesto turinčių produktų tvarkymas skiriasi ir priklauso nuo šalies, valstijos ar regiono, kuriame gyvenate.

Pirmiausia turite nustatyti, ar gaminyje yra asbesto. Patikrinti galite pažiūrėję į gaminio numerį - jei radote užrašą „NT“, tuose gaminiuose nėra asbesto. Jei abejojate, susisiekite su vietiniu „Cembrit“ technikos skyriumi, kuris gali padėti įvertinti gamybos kodą.

Kai bus nustatyta, kad susidūrėte su asbesto turinčiu produktu, susisiekite su vietos valdžios institucijomis ir gaukite patarimų, kaip elgtis su šios medžiagos turinčiais produktais.
 

Gamybos poveikis aplinkai ir CO2 mažinimas
Mes nuolat vertiname savo produkciją, daugiausia dėmesio skirdami energijos optimizavimui. Stengiamės efektyviai naudoti išteklius, sumažinti atliekų ir išmetamų teršalų kiekį, taip pat jų poveikį aplinkai bei sumažinti neatsinaujinančių išteklių vartojimą visuose pastato gyvavimo ciklo etapuose.

Mūsų fibrocemento gaminių aplinkosauginės savybės yra deklaruojamos trečiosios šalies patvirtintoje ir konkrečiam gaminiui skirtoje aplinkosaugos produktų deklaracijoje (EPD). Namų ir gyvenimo ciklo vertinimo (LCA) duomenys naudojami proaktyviai, kad būtų galima optimizuoti gamybą ir sumažinti CO2 pėdsaką.

Visi „Cembrit“ gamybos padaliniai yra sertifikuoti pagal ISO 9001, ISO 14001 ir ISO 45001 (OHSAS 18001).


Įtaka aplinkai ir komfortui patalpose
„Cembrit“ gaminiuose nėra pavojingų medžiagų. Periodiškai atliekame išplovimo darbus, siekdami patvirtinti mažą riziką, kurią mūsų gaminiai kelia vietinei aplinkai ir dar kartą patvirtinti, ar jie atitinka dabartinę REACH politiką.

Jūsų pasirinkti „Cembrit“ vidaus gaminiai yra sertifikuoti pagal statybinių medžiagų M1 emisijos klasifikaciją. Šis sertifikatas pateikia mūsų vidaus gaminių, jei tokių yra, cheminio poveikio aplinkai vertinimą.